Get Adobe Flash player

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

MDP Uwieliny

 Prosimy o wpłaty na konto

05 8008 1018 2003 0031 8408 0001

Dziękujemy

Pieniądze planujemy przeznaczyć na zakup pomocy naukowych, nagród w konkursach i słodkich upominków dla dzieci z okazji różnych uroczystości (andrzejki, mikołajki, bal karnawałowy, Dzień Dziecka).

 


 

 Szkoła Podstawowa w Uwielinach z inicjatywą „Nauka pójdzie w las, ścieżkę zrobić czas” została jednym z 14 laureatów w 5 edycji konkursu Fundacji AVIVA "To dla mnie ważne" 2017.

W dniu 17 października 2017 odbyło się uroczyste otwarcie leśnej ścieżki edukacyjnej, która powstała przy Szkole Podstawowej w Uwielinach . Ta niezwykle ciekawa i oryginalna pomoc dydaktyczna została sfinansowana dzięki wygranej w V edycji konkursu Fundacji Aviva - „Aviva - To dla mnie ważne”. W uroczystym otwarciu brali udział przedstawiciele społeczności szkolnej, władze Gminy Prażmów oraz przedstawiciel Nadleśnictwa Chojnów.

Pomysł był inicjatywą rodziców, którzy widzą potrzebę zainteresowania swoich dzieci zdobyciem wiedzy na temat najbliższego otoczenia – środowiska leśnego. Nasza szkoła jest położona na skraju Chojnowskiego Lasu , w otulinie Parku Krajobrazowego. Placówkę założył w 1878 roku urzędujący w naszej wsi nadleśny Wroński, dla którego z pewnością przyroda była ważnym elementem wychowawczym. Niezwykle istotne więc dla nas jest, aby najmłodsze pokolenie miało możliwość poznania natury. Pragneliśmy stworzyć ścieżkę dydaktyczno - odkrywczą o tematyce leśnej dla uczniów, przedszkolaków, wszystkich okolicznych mieszkańców i turystów odwiedzających naszą piękną okolicę.

Chcielibyśmy, aby lekcje przyrody i ekologii prowadzone w terenie uwrażliwiały nasze dzieci na otaczające środowisko, a jednocześnie były podziękowaniem dla założyciela naszej szkoły. Uważamy też, że lekcje prowadzone w formie zabawy są najlepsza formą edukacji. Ścieżka jest ciekawym urozmaiceniem i uzupełnieniem wiedzy przyrodniczej.

Koniecznym do odnotowania jest fakt, że teren przyszkolny pełni rolę w naszym środowisku lokalnym bardzo ważnego miejsca integracji mieszkańców. To tutaj coraz więcej mieszkańców bardzo chętnie spędza wolny czas, korzystając z ogólnodostępnej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej. W skład ścieżki edukacyjnej wchodzą następujące plenerowe gry edukacyjne: światowid standard – mieszkańcy lasu, wiata przyrodnicza - koło wiedzy, edukacyjny ławostół z bali, ptasi zegar – labirynty natury, gra edukacyjna – drzewa leśne, gra edukacyjna – leśne puzzle – leśne przedszkole, warstwy lasu – kostki wiedzy, leśne skarby – zagadki, sprawność tropiciel – poznajemy tropy zwierząt.

Wszyscy znamy świetnie las, ale mało kto zastanawia się, jakim jest on skarbem, ile dla nas znaczy i jak powinniśmy go szanować. Leśna ścieżka dydaktyczna, którą sfinansowaliśmy dzięki wygranej w konkursie, w interesujący sposób odpowie nam na te pytania. Lekcje przyrody i biologii, które dzieci spędzą w terenie, z pewnością będą dla nich bardzo owocne.

Wszystkim, którzy sprawili że nasza szkoła jest atrakcyjna w środowisku lokalnym, bardzo serdecznie dziękujemy.

W imieniu społeczności szkolnej pragniemy złożyć gorące podziękowania Fundacji Aviva za organizację konkursu „Aviva – to dla mnie ważne”.

„Dzięki Tobie Aviva – chęci do nauki przybywa”

Dziękujemy


 

Bezpieczna szkoła +

Sklepik szkolny

Czujnik powietrza

Szkolne TV

Podwórko NIVEA

Stołówkowo

Logowanie